Válečkové řetězy CONTRA Praha s.r.o.

Válečkové řetězy

Válečkové řetězy

Válečkové řetězy jsou nejpoužívanější řetězy uplatňující se skoro ve všech oblastech převodů. Ostatní typy řetězů jsou odvozeniny pro speciální použití.Mezi jednotlivými pohyblivými součástmi jsou přesně definované vůle, které zajišťují správný provoz a ohebnost řetězu. Tato vůle slouží též jako zásobník maziva, jež je nutné k dlouhé životnosti, ale také přispívá k tlumení hluku při provozu a k tlumení kmitů při přenášeném výkonu. Otočný váleček v řetězu napomáhá snadnému odvalování po profilu zubu řetězového kola a tím k malému opotřebení řetězu a zubů řetězového kola.
Tyto řetězy jsou vyráběny i v provedení s unašeči typu K, L, M, R.

Válečkové řetězy dlouhoroztečové

Válečkové řetězy dlouhoroztečové

Válečkové řetězy dlouhoroztečové jsou konstrukčně shodné s řetězy válečkovými, včetně hlavních rozměrů, pouze rozteč destiček je dvojnásobná. Válečkové řetězy s dlouhou roztečí se hlavně používají v řetězových dopravnících, zvláště s extrémně velkými vzdálenostmi os, dále pak na málo zatěžované převody s malou obvodovou rychlostí a velkými řetězovými koly. Na stejnou vzdálenost mají poloviční počet článků, proto také menší opotřebení, což je příznivé při velké osové vzdálenosti. Nezanedbatelnou skutečností je menší hmotnost oproti standardním válečkovým řetězům.
Tyto řetězy jsou vyráběny i v provedení s unašeči typu K, M.

Válečkové řetězy MAHERA

Válečkové řetězy MAHERA

Válečkové řetězy MAHERA přinášejí velmi příznivý poměr výkonu a jakosti k ceně. Je to dosaženo tím, že řetězy MAHERA jsou vyráběny mimo Evropskou unii, ale podle standardů ČZ s následnou výstupní kontrolou v továrně ČZ. Zákazník je tedy ošetřován přímo firmou ČZ, která ručí za kvalitu a provedení řetězů MAHERA. Všechny parametry jako jsou rozměry, délkové tolerance a pevnost při přetržení odpovídají požadavkům norem ISO a DIN. Kvalita řetězů MAHERA je pod kontrolou ČZ. Logo MAHERA, kterým jsou označovány řetězy, je mezinárodně registrovaná ochranná známka vyjadřující solidnost výrobku i prodejce. Řetězy jsou logem MAHERA označeny na destičkách i na obalech.


Speciální válečkový řetěz FAVORIT

Speciální válečkový řetěz FAVORIT

Pro extrémně namáhané převody Pro extrémně namáhané převody dodáváme speciální válečkové řetězy řady FAVORIT. Řetězy řady FAVORIT dosahuji při minimálním nárůstu pořizovacích nákladů až dvojnásobné životnosti. U této speciální řady řetězů jsou při výrobě používány technologie převzaté z výroby motocyklových a automobilových řetězů. Řada FAVORIT je distribuována výhradně prostřednictvím naší společnosti. Více informací o našem řetězu FAVORIT najdete na www.retezy-favorit.cz


Nenašli jste řetěz, jaký potřebujete? Zeptejte se nás >>