Řetězy ČZ, Favorit a Velo od roku 1929

Pod značkou ČZ, Favorit a Velo se řetězy ve Strakonicích vyrábějí již od roku 1929. V roce 1964 začala společnost vyvážet řetězy vyráběné na strojích vlastní konstrukce do celého světa. V posledních letech byla výroba řetězů v ČZ Řetězy, s.r.o. inovována a po řadě progresivních změn se zařadila do vysoce kvalitní průmyslové úrovně v Evropě.

Distribuce výrobků je zajišťována vlastní prodejní sítí v České republice i v zahraničí. Moderní výrobní procesy, v integraci s propracovaným funkčním systémem řízení jakosti, zaručují kvalitu řetězů po celou dobu životnosti. Ve vztahu ke kvalitě výrobku jsou zachovány dostupné ceny pro odběratele.

Řetězy z produkce ČZ jsou určeny jako řetězy pro motocykly, řetězy pro automobily, všeobecné řetězy pro strojírenství a řětězy pro zemědělství. Distribuce je realizována prostřednictvím obchodní sítě včetně prodejního servisu a technické podpory pro uživatele.

Vysoká kvalita a dlouhá životnost výrobku v poměru k cenovým relacím je zajišťována přesným zpracováním kvalitních vstupních materiálů, úrovní tepelného zpracování a systémem jakosti, vlastním KNOW-HOW ve vývoji řetězů, nástrojů, technologií a konstrukcí řetízkárenských strojů.
Řetězy jsou vyráběny v souladu s platnými normami ČSN, ISO, DIN a ANSI nebo podle specifického zadání.

Řetězy MAHERA

Společnost ČZ Řetězy dodává na trh také řetězy pod obchodním značením MAHERA.
Tyto řetězy přinášejí velmi příznivý poměr výkonu a jakosti k ceně. Je to dosaženo tím, že řetězy MAHERA jsou vyráběny mimo Evropskou unii, ale podle standardů ČZ s následnou výstupní kontrolou v továrně ČZ. Zákazník je tedy ošetřován přímo firmou ČZ, která ručí za kvalitu a provedení řetězů MAHERA.

Řetězy MAHERA jsou vyráběny dle standardů norem ISO 9001, které zaručují stálou kvalitu. Všechny parametry jako jsou rozměry, délkové tolerance a pevnost při přetržení odpovídají požadavkům norem ISO a DIN. Kvalita řetězů MAHERA je pod kontrolou ČZ.