Řetězy s pojezdovými kladkamiPrůmyslově důležitou skupinou speciálních řetězů jsou řetězy s pojezdovými kladkami, které se používají v dopravnících na transportování kusového zboží, jako jsou palety, bedny, balíky apod. Jejich velké uplatnění je v nábytkářském průmyslu a v dopravních systémech, nebo pokud se zboží z nějakého důvodu zastaví ( např. v mezioperacích) kladky se volně otáčí na řetězu, který se stále pohybuje a nedochází k tření mezi dopravovaným zbožím a řetězem.


Řetězy s můstkyŘetězy s můstky ocelovými, nebo pogumovanýmislouží v linkách na přepravu např. dřevěných desek a jejich výhoda je, že dopravovaný předmět se o řetěz nepoškodí a neklouže (u pogumovaných můstků). V dopravníku ale nesmí dojít k zastavení předmětu na dopravované dráze aby se nepoškodil.

Řetězy s bočním průhybemŘetězy s bočním průhybem jsou zvláštně konstruované řetězy, které dovolují použít řetězů i v určitém definovaném rádiusu oproti všem ostatním řetězům, které mohou pracovat pouze v přímém směru. Řetězy vyrábíme v provedení s tvarovými čepy, které jsou kvalitnější a dražší a nebo se zvětšenou boční vůlí, ale u těchto řetězů je snížena životnost.

Řetězy s dutými čepyDalší skupinou řetězů jsou řetězy s dutými čepy. Tyto řetězy jsou standardní konstrukce, pouze čep z plného materiálu je nahrazen čepem stejného tvaru jako pouzdro. Toto řešení slouží k jednoduché a snadné aplikaci unášecích elementů ve tvaru tyček, šroubů, apod.Nenašli jste řetěz, jaký potřebujete? Zeptejte se nás >>