Řetězy a průmyslové řetězy od roku 1992

CONTRA Praha byla založena jako obchodní společnost v roce 1992. Zaměření společnosti bylo od počátku orientované na dodávky zboží a služeb ve strojírenství na českém trhu. Jako hlavní působiště byl vybrán segment převodové techniky s důrazem na kloubové řetězy. Společnost získala obchodní zastoupení od společnosti ČZ Řetězy s.r.o.

Od roku 1995 začala společnost CONTRA Praha, s.r.o. poskytovat služby v konstrukčním a poradenském oddělení. Řešíme požadavky zákazníků od samého počátku konstrukčního zadání řetězu až po kompletní dodávku komponentů pro výrobní zařízení.

Následující rok 1996, je počátkem vlastní výroby strojních součástí, převážně ozubených a řetězových kol a komponentů speciálních řetězů. Od roku 1997 společnost montuje ve spolupráci s výrobními závody speciální řetězy a doplňky řetězového převodu.

Těmito službami a jejich kvalitou společnost CONTRA Praha získala své pevné postavení na trhu ČR v oblasti řetězového převodu. CONTRA Praha získala zastoupení pro ČR a SR od japonské společnosti TSUBAKI, největšího světového výrobce řetězů, patřícího k absolutní špičce v převodové technice na světovém trhu.

Řetězy pro motocykly

Rokem 2004 bylo založeno ve společnosti CONTRA Praha oddělení, zabývající se čistě prodejem kompletních řetězových sad pro motocykly a byla spuštěna nová webová prezentace www.retezy.info.

Abychom Vám dokázali nabídnout stále kvalitnější službu, rozšířili jsme nabídku o plastová vedení řetězů, maziva řetězů, volnoběžky a všechny ostatní komponenty převodu. Naši pracovníci jsou připraveni hledat optimální řešení dle Vašich kritérií.

Cílem společnosti je poskytnutí komplexní služby v oboru převodové techniky se specializací na řetězový převod. Služba zákazníkovi u nás začíná již při výběru vhodného řešení převodu.

  • Při požádání zákazníkem předkládáme vlastní konstrukční řešení v několika variantách.
  • Po konzultaci se zadavatelem dochází ke zpřesnění zadání a výběru vhodného řešení.
  • Vypracování dokumentace.
  • Zajištění dodávky komponentů.
  • Montáž u zákazníka.

Řetězy a řetězové konstrukce

Tímto naše práce nekončí. Pro řadu zákazníků zajišťujeme servis a kontrolu dodaných komponentů. Se svými zákazníky spolupracujeme na:

  • programech údržby,
  • předpisech údržby a na volbě mazacích plánů,
  • zajištění maximální životnosti převodu.