Volnoběžky TSUBAKI

2013/10/08

Tsubaki rozšířilo svůj sortiment volnoběžek. Nyní drží širokou nabídku skladových zásob volnoběžek v evropských standardech ve svém centrálním evropském sídle (Dordrecht – Holandsko), kde zákazníkům nabízí nejlepší možné řešení pro široké pokrytí různých aplikací, s rychlou reakcí na objednávku.


Sortiment byl naskladněn tak, aby naplnil požadavky na co největší škálu aplikací. Cokoliv od výroby vlnité lepenky, kde je spojka volnoběhu neodmyslitelná, aby se zabránilo zasychání válečků od lepidla, až po šikmý korečkový výtah používaný v takových rozličných průmyslových odvětvích, jako je potravinářský průmysl nebo cementárny, kde zpětné otáčení hnacích hřídelí může způsobit poškození celého zařízení.
Volnoběžky Tsubaki jsou použitelné pro kroutící moment až do 686.000Nm, poskytují ideální funkčnost a bezpečnost pro jakékoliv použití, a to zejména u strategických důležitých a drahých zařízení. Všechny standardní modely ze sortimentu jsou k dodání prakticky ihned z centrálního sklad, ke je také široký sortiment více speciálních volnoběžek navržených na zvláštní požadavky různých aplikací.
Sortiment volnoběžek Tsubaki zahrnuje modely pro všechny oblasti průmyslu. Od nízkorychlostních po vysokorychlostní se specifickými rysy výrobku, jako jsou drážky, zvláštní těsnění pro efektivní ochranu proti prachu, oleji nebo mastnotě, vyplněné pro nízkou údržbu a přídavné komponenty jako jsou příruby, momentová ramena a krytky.

Sortiment evropských standardních volnoběžek se rozděluje na osm variant s rozdílnými vlastnostmi.


•BB – Ložisko s Cam Cage pro lehký výkon
•TSS/TFS – bezložiskové, instalace natlačením, pro lehký výkon
•MZEU-K – Pro vysoký kroutící moment, střední zpětná rychlost a spojka volnoběhu
•BREU-K – Vysoká rychlost ložiska, spojka volnoběhu
•BSEU – S dorazem pro aplikace ve středním provozu
•BR – Vysoko rychlostní volnoběžka pro vnitřní užití (jako jsou převodovky)
•MDEU – běžná spojka pro lehký až střední výkon

Tsubaki ví, že jsou i aplikace náročné na velikost, hmotnost a výkonové charakteristiky vyžadující vyžadující individuální přístup. Pro případy, kdy není možno použít evropské, americké ani japonské standardy volnoběžek Tsubaki, lze vypracovat nové modely volnoběžek na základě požadavku zákazníka.
Tento zákaznický návrh a vytvoření je také obrovským přínosem v přestavbě či rekonstrukci stárnoucího vybavení, kde je samotná volnoběžka již zastaralá, ale kde by výměna celého pohonu nebo rekonstrukce na standard spojku byla ekonomicky nerealizovatelná.

Katalogy volnoběžek TSUBAKI jsou včetně převodních tabulek ke stažení zde .