Jestliže je řetěz ve vašem provozu vystaven korozním chemikáliím, extrémně vysokým teplotám, prochází-li mrazící linkou, je vystaven venkovním vlivům, nebo na něj působí nadměrná vlhkost, můžete použít některý z našich koroziodolných řetězů:

N.E.P. řetězy
N.E.P. je řetěz, který má speciální povrchovou úpravu. Na desky, pouzdra a čepy jsou naneseny 3 vrstvy antikorozního povlaku, který řetězu poskytuje maximální ochranu při provozu v agresivním (korozivním) prostředí. Válečky řetězu N.E.P. mají speciální pokovení a keramickou vrstvu, tak aby byly schopny odolat jak korozním podmínkám, tak i otěru mezi válečkem a kolem.
Tento řetěz je vhodný pro použití především v prostředí, kde je řetěz vystaven slané vodě, kyselému dešti a jiným nepříznivým povětrnostních podmínkám. N.E.P. řetězy neobsahují žádné nebezpečné látky. Řetěz N.E.P. je možno použít pro stejné zatížení jako standardní BS řetězy, při pracovní teplotě -10°C až +150°C. Nad + 60°C nutno řetězy mazat speciálním mazivem pro vysoké teploty.

SS nerezové řetězy
Všechny základní komponenty tohoto řetězu jsou vyrobeny z nerezové oceli SUS304, spojková pérka jsou z oceli SUS301. Tento řetěz může být použit například ve vodní lázni, v kyselých a alkalických roztocích. Také může být použit pro extrémně vysoké nebo nízké teploty (od -20°C do +400°C).
Materiál řetězu je pouze částečně magnetický, což je způsobeno jeho kováním za studena.

PC řetězy
Čepy a vnější destičky těchto řetězů jsou vyrobeny z nerezové oceli SUS304, spojková pérka z oceli SUS301. Pro vnitřní článek je použito speciálního plastu. Tato kombinace materiálů odstraňuje nutnost mazání, snižuje hlučnost chodu řetězu až o 5 dB oproti běžným válečkovým řetězům řady BS, a přibližně o 50% snižuje jeho hmotnost. Řetěz je možno použít pro pracovní teploty -10°C až +80°C.