Jestliže je řetěz ve vašem provozu vystaven korozním chemikáliím, extrémně vysokým teplotám, prochází-li mrazící linkou, je vystaven venkovním vlivům nebo na něj působí nadměrná vlhkost použijte náš speciálně do těchto podmínek vyvinutý N.E.P. řetěz. Tento řetěz vydrží déle než všechny současné antikorozní řetězy vyrobené z uhlíkové oceli. Řetězy jsou pevnostně i rozměrově shodné se standardními řetězy řady BS Runner a ANSI G7

BS N.E.P.
BS N.E.P. je řetěz, který má speciální povrchovou úpravu. Na desky, pouzdra a čepy jsou naneseny 3 vrstvy antikorozního povlaku, který řetězu poskytuje maximální ochranu při provozu v agresivním (korozivním) prostředí. Válečky řetězu N.E.P. mají speciální pokovení a keramickou vrstvu, tak aby byly schopny odolat jak korozním podmínkám, tak i otěru mezi válečkem a kolem.

Tento řetěz je vhodný pro použití především v prostředí kde je řetěz vystaven slané vodě, kyselému dešti a jiným nepříznivým povětrnostních podmínkám. N.E.P. řetězy neobsahují žádné nebezpečné látky. Řetěz N.E.P. je možno použít pro stejné zatížení jako standardní BS řetězy, při pracovní teplotě -10°C až +150°C. Nad + 60°C nutno řetězy mazat speciálním mazivem pro vysoké teploty.
Řetězy BS N.E.P. jsou k dodání i v bezúdržbovém provedení BS LAMBDA N.E.P.

ANSI N.E.P.
ANSI N.E.P. je řetěz, který má speciální povrchovou úpravu. Na desky, pouzdra a čepy jsou naneseny 3 vrstvy antikorozního povlaku, který řetězu poskytuje maximální ochranu při provozu v agresivním ( korozivním ) prostředí. Válečky řetězu N.E.P. mají speciální pokovení a keramickou vrstvu, tak aby byly schopny odolat jak korozním podmínkám, tak i otěru mezi válečkem a kolem.

Tento řetěz je vhodný pro použití především v prostředí kde je řetěz vystaven slané vodě, kyselému dešti a jiným nepříznivým povětrnostních podmínkám. N.E.P. řetězy neobsahují žádné nebezpečné látky. Řetěz N.E.P. je možno použít pro stejné zatížení jako standardní ANSI řetězy, při pracovní teplotě -10°C až +150°C. Nad + 60°C nutno řetězy mazat speciálním mazivem pro vysoké teploty. Řetězy ANSI N.E.P. jsou k dodání i v bezúdržbovém provedení ANSI LAMBDA N.E.P.