Jestliže je řetěz ve vašem provozu vystaven korozním chemikáliím, extrémně vysokým teplotám, prochází-li mrazící linkou, je vystaven venkovním vlivům nebo na něj působí nadměrná vlhkost použijte, potřebujete snížit hlučnost převodu nebo hmotnost řetězu, použijte náš speciálně pro tyto podmínky vyvinutý PC řetěz.
Pro detaily ohledně odolnosti vůči korozi těchto řetězů, nahlédněte prosím do Průvodce odolnosti vůči korozi.
Řetězy jsou rozměrově shodné se standardními řetězy řady BS Runner a ANSI G7


BS PC

Čepy a vnější destičky těchto řetězů jsou vyrobeny z nerezové oceli SUS304, spojková pérka z oceli SUS301. Pro vnitřní článek je použito speciálního plastu. Tato kombinace materiálů odstraňuje nutnost mazání, snižuje hlučnost hodu řetězu až o 5dB oproti běžným válečkovým řetězům řady BS a přibližně o 50% snižuje jeho hmotnost. Řetěz je možno použít pro pracovní teploty -10°C až +80°C.


ANSI PC

Čepy a vnější destičky těchto řetězů jsou vyrobeny z nerezové oceli SUS304, spojková pérka z oceli SUS301. Pro vnitřní článek je použito speciálního plastu. Tato kombinace materiálů odstraňuje nutnost mazání, snižuje hlučnost hodu řetězu až o 5dB oproti běžným válečkovým řetězům řady ANSI a přibližně o 50% snižuje jeho hmotnost. Řetěz je možno použít pro pracovní teploty -10°C až +80°C.