U řetězů TSUBAKI Lambda, bylo v průmyslu poprvé použito speciálních spékaných pouzder, která umožňují provoz řetězu bez nutnosti jeho mazání. Od jejich zavedení do výroby v r. 1988 jsou tyto řetězy požívány pro aplikace ve všech průmyslových odvětvích.
TSUBAKI dodává širokou řadu bezúdržbových řetězů, s dlouhou životností, které snižují nároky na údržbu.


Technický vývoj.

Tsubaki, průkopník v oboru bezúdržbových řetězů, představuje klíčové prvky, kterými je určen vynikající výkon ŘADY LAMBDA :

Slinuté pouzdro.
Speciální olejem impregnované slinuté pouzdro, v kombinaci se speciální povlakem čepu, umožnuje provoz bez vnějšího mazání a je tajemstvím dlouhého provozního času u Lambda řetězů. Samozřejmostí je dlouhá životnost a zachování vysokých pevnostních standartů.

Snadné dělení.
S Tsubaki nářadím , (RS08B-LM-1 – RS 16B-LM-1), můžete rychle a bezpečně rozmontovat Lambda řetěz, bez poškození pouzder

Patentovaný prstencový stříhací proces.
Díky tomuto patentovanému stříhání otvorů, nehrozí snížení pevnosti u spojek řetězu. Tvářením při stříhání dojde ke zpevnění povrchu otvorů v deskách a zachování 100% pevnosti v celého řetězu.
Tsubaki Lambda má stálé vlastnosti až do teplot okolo 150°C. Pro vyšší teploty má Tsubaki k dispozici Lambdu pro spec. vysoké teploty s upravenými pouzdry.

Pro aplikace v potrav. průmyslu může Tsubaki dodat Lambdu řetěz s pouzdry impregnovanými mazivem pro potrav. (certifikováno NSF-H1 a H3).
Lambda N.E:P. je nejúčinnější tam, Tam,kde použití řetězu vyžaduje vodní clonu nebo je řetěz vystaven vlhkosti, je nejúčinnější LAMBDA NEP.

Výhody.
Tsubaki prosadilo Lambdu díky následujícím výhodám:

Snížení nákladů na údržbu.
Kde není požadováno manuální mazání řetězu,tam jsou ušetřeny mzdové náklady.

Snížení nákupních nákladů.
Zásluhou vysoké kvality řetězu a dlouhé životnosti je prodloužen doba použití řetězu a tím snížena četnost nákupu.
Není nezbytný nákup maziv nebo mazacích systémů.

Vyšší produktivita.
Méně času na údržbu a znamená více času na výrobu.

Ekologický výrobek.
Převod běží v čistotě bez maziv a nezatěžuje životní prostředí

Zaměnitelnost.

Řetězy

  • BS Lambda: BS Lambda řetězy jsou plně zaměnitelné se standardtními BS vál. řetězy
  • ANSI Lambda:Pouze jednořadý ANSI Lambda je bez výhrady zaměnitelný se stand. ANSI vál. řetězem. Je potřeba zkontrolat , zda díky delším čepům nedochází ke kontaktu s okolními součástmi stroje.

Kola

  • BS Lambda: Stand BS kola pro vál.řetěz jsou použitelná. Nicméně,vzhledem k prodloužení životnosti BS Lambda řetězu,Tsubaki doporučuje instalovat kola s kalenými zuby pro Lambda aplikaci.
  • Pouze jednořadá ANSI kola jsou zaměnitelná. Kola pro víceřadé řetězy musí být vyrobeny s ohledem na jiný rozměr válečku řetězu.
  • Vzhledem k prodloužení životnosti ANSI Lambda řetězu Tsubaki radí instalovat kola s kalenými zuby při každé Lambda aplikaci.